Περιγραφή
| Κατασκευαστής | LENOVO |
|---|---|
| Διάσταση οθόνης | 14” |
| Ανάλυση οθόνης | 1920 x 1080 |
| Επεξεργαστής | AMD Ryzen 7 5825U (8C / 16T, 2.0GHz) |
| Μνήμη | 8GB |
| Σκληρός δίσκος | 512GB M.2 SSD |
| Κάρτα γραφικών | Integrated AMD Radeon Graphics |
| Μνήμη κάρτας γραφικών | Shared |
| Λειτουργικό σύστημα | Windows 11 S |
| Χαρακτηριστικά μνήμης | DDR4 – 3200MHz |
| Οπτικά μέσα | Not Available |
| Δίκτυο | Wi-Fi, Bluetooth |
| Web camera | 1080p |
| Μπαταρία | Integrated battery |
| I/O Ports | HDMI 1.4b x1, USB 3.2 Gen 1 x1, USB 3.2 Gen 1 (Always On) x1, USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.2) x2, Headphone / microphone combo jack (3.5mm),Card reader |
| Διαστάσεις (mm) | 322 x 212 x 17 |
| Βάρος (κιλά) | 1.39 |
| Επιπρόσθετα | Soldered memory not upgradable, 4-in-1 Card Reader, Speakers optimized with Dolby Audio, Greek Backlit Keyboard, Fingerprint Reader, Camera with privacy shutter |
| Εγγύηση (μήνες) | 24 |
![LENOVO Laptop IdeaPad 5 14ABA7 14" FHD IPS [R7-5825U | 8GB | 512GB SSD M.2 | AMD Radeon Graphics | Win 11 Home S | 2Y] / 82SE008GGM](https://www.sparestores.com/wp-content/uploads/LENOVO-Laptop-IdeaPad-Slim-5-Cloud-Grey.png)
![LENOVO Laptop IdeaPad 5 14ABA7 14" FHD IPS [R7-5825U | 8GB | 512GB SSD M.2 | AMD Radeon Graphics | Win 11 Home S | 2Y] / 82SE008GGM - Image 2](https://www.sparestores.com/wp-content/uploads/LENOVO-Laptop-IdeaPad-Slim-5-Cloud-Grey-02.png)
![LENOVO Laptop IdeaPad 5 14ABA7 14" FHD IPS [R7-5825U | 8GB | 512GB SSD M.2 | AMD Radeon Graphics | Win 11 Home S | 2Y] / 82SE008GGM - Image 3](https://www.sparestores.com/wp-content/uploads/LENOVO-Laptop-IdeaPad-Slim-5-Cloud-Grey-03.png)
![LENOVO Laptop IdeaPad 5 14ABA7 14" FHD IPS [R7-5825U | 8GB | 512GB SSD M.2 | AMD Radeon Graphics | Win 11 Home S | 2Y] / 82SE008GGM - Image 4](https://www.sparestores.com/wp-content/uploads/LENOVO-Laptop-IdeaPad-Slim-5-Cloud-Grey-04.png)
![LENOVO Laptop IdeaPad 5 14ABA7 14" FHD IPS [R7-5825U | 8GB | 512GB SSD M.2 | AMD Radeon Graphics | Win 11 Home S | 2Y] / 82SE008GGM - Image 5](https://www.sparestores.com/wp-content/uploads/LENOVO-Laptop-IdeaPad-Slim-5-Cloud-Grey-06.png)
![LENOVO Laptop IdeaPad 5 14ABA7 14" FHD IPS [R7-5825U | 8GB | 512GB SSD M.2 | AMD Radeon Graphics | Win 11 Home S | 2Y] / 82SE008GGM - Image 6](https://www.sparestores.com/wp-content/uploads/LENOVO-Laptop-IdeaPad-Slim-5-Cloud-Grey-05.png)
![DELL Laptop XPS 15 Plus 9530 15.6" [i7-13700H | 16GB | 512GB SSD M.2 | Nvidia GeForce RTX 4050 6GB | Win 11 Pro | 2Y] / XPS159530I713700H1](https://www.sparestores.com/wp-content/uploads/DELL-Laptop-XPS-9530-2-300x300.png)
![LENOVO PC ThinkCentre M70q G4 [i7-13700T | 16GB | 512GB SSD M.2 | Win 11 Pro | 3Y] / 12E30045MG](https://www.sparestores.com/wp-content/uploads/LENOVO-PC-ThinkCentre-M70q-G4-300x300.png)
![LENOVO Laptop ThinkPad X1 Nano G2 13" 2K IPS [i7-1260P | 16GB | 1TB SSD M.2 | Intel Iris Xe Graphics | 5G | Win 11 Pro | 3Y] / 21E8001UGM](https://www.sparestores.com/wp-content/uploads/LENOVO-Laptop-ThinkPad-X1-Nano-1-300x300.png)
![LENOVO Laptop V15 G4 IRU 15.6" FHD [R3-7320U | 16GB | 512GB SSD M.2 | Free DOS | 3Y] / 82YU0100GM](https://www.sparestores.com/wp-content/uploads/LENOVO-Laptop-V15-G4-IRU-Business-Black-300x300.png)